Červenec 2012

Sukničkáři ve sklípku

28. července 2012 v 10:59 | Nameless |  Vzpomínám
Na konci června jsem zašla s přítelem, jen jako doprovod, na konkurz na komparz do filmu Sukničkáři. Vyplnila jsem dotazník, vyfotili si mě a nedávno zavolali, že mě berou.
21. 7. 2012 jsem se měla dostavit v 11:45 v letním oblečení na Mělník. Místo jsem hned našla, nahlásila jsem se, vyplnila nějaký lístek a ve 12 hod. nás čekala "snídaně".
Všichni shromáždění komparzisté měli pro sebe menší sklípek blízko placu. Sešli jsme se celkem dobrá parta plná veselých a přátelských lidí. Někteří jedinci se postarali o zábavu a řeč rozhodně nestála. Trochu nás vyčerpávalo čekání. Štáb začal točit kvůli dešti něco úplně jiného a my dál čekali.


Vytáhli nás po několika hodinách konečně ven. Chvíli jsme přihlíželi na práci pana Menzela při natáčení scény kdy vysloužilý operní pěvec (Martin Huba) přijíždí do vily taxíkem. Někoho z nás vybrali do role fotografů a přihlížejících fanoušků (nás mladé nechali stranou), kamarádův táta hrál taxikáře. Chvíli se zkoušelo, štáb všechno dělal znovu a znovu, zdržovalo počasí, až se rozpršelo znovu a silně.
Čekali jsme opět ve sklípku, pršelo a pršelo. Hladoví jsme se v pět odpoledne dostali na "oběd", měli jsme i kávu, která nás zachránila před prochladnutím.


Zkrátím to... čekali jsme dlouho. Během chvíle se všechno měnilo, nakonec původní sestava dotočila tu jednu scénu. Po deváté hodině večer nás všechny vyplatili a mohli jsme jít domů.
Tím má cesta nekončí. Čekala jsem na autobusovém nádraží trochu promočená do 22:10 hod. kdy mi přijel poslední autobus a já konečně jela k okraji našeho města a pěšky hezky domů. V jedenáct jsem byla konečně doma.

Byla to určitě zajímavá zkušenost. Podívat se do zákulisí filmu je fajn. Štáb je opravdu sehraný tým a jejich práce je náročná, ač se to někomu nezdá. Zvláště pak pod vedením někoho jako je pan Menzel, tehdy musí všichni dělat všechno precizně.

SONF - výsledky

28. července 2012 v 10:39 | Nameless
Kvůli "malým" problémům se muselo vyhodnocení soutěže odložit. Až na jednu mi přihlášení porotci neodeslali včas své hodnocení a ani po prodloužení lhůty a dalšího emailu ode mne nikdo nic neposlal. Tak jsem si řekla, že to uděláme jinak.
Možná na úkor soutežícíc, ale vítěze se přece jen dočkáme.

Hodnocení porotkyně Mrs. Potato (web)

1. Lucienne Parittion
První čeho jsem si všimla na fotografii byl ten brouček. Ten se mi líbí, protože to potom není jen obyčejná fotografie obyčejné květiny. Fotka se mi zdá ale moc tmavá a smutná. Ostrost snímku je perfektní. Přesně takový, jaký by měl být. Nápad broučka a květiny je skvělý, ale myslím, že to není to pravé ořechové.
Dávám ****.

2. *-*Lucc*-*
První pohled přistál na obličeji dívky. Škoda, že její oči nejdou pořádně vidět. Je to sice pěkná fotka, ale jako by mi tam něco chybělo. Líbí se mi světlo za stromy i celkové promyšlení fotografie. Je to opravdu skvělý nápad, ale pro mě není fotka ničím zajímavá.
Téhle fotografii dávám **.

3. Zden
Kočička, které jsem si hned všimla je sice roztomilá, ale jsou tu jisté nedostatky. Fotka má malé rozlišení, což se mi moc nelíbí. Kočička má špatné pozadí (myslím, že kdyby tam byla zelená tráva, tak by fotka působila úplně jinak). Nemůžu napsat, že je fotka ostrá. Kvůli malé velikosti nejdou vidět různé detaily.
Kvůli těm nedostatkům dávám kočičce **.

4. Karol
Podle mě nejhezčí fotografie v téhle soutěži. Kočky jsou pro mě na fotkách zajímavé a tajemné (pokud je umíš vyfotit) a to ty umíš! Fotografie je velikostí dobrá a na ostrosti není co vyčíst. Barvy jsou světlé, což se mi líbí. Tato fotka by měla vyhrát, protože se mi líbí ze všech nejvíc asi tím, že je na ni kočka, která je pěkně zachycena. Nemám víc co bych k tomu dodala.
Dávám největší počet hvězdiček což je *****. :)

Soutěžní fotografie najdete →zde←


Tedy jasně vybrala vítěze a to Karol. Gratulujeme.

Návštevníci blogu vybrali dalšího vítěze:


Kočky jsou asi populární a tak se vítězkou stala Zden. Také gratulujeme.


Všem, co se podíleli na soutěži, děkuji.