Sukničkáři ve sklípku

28. července 2012 v 10:59 | Nameless |  Vzpomínám
Na konci června jsem zašla s přítelem, jen jako doprovod, na konkurz na komparz do filmu Sukničkáři. Vyplnila jsem dotazník, vyfotili si mě a nedávno zavolali, že mě berou.
21. 7. 2012 jsem se měla dostavit v 11:45 v letním oblečení na Mělník. Místo jsem hned našla, nahlásila jsem se, vyplnila nějaký lístek a ve 12 hod. nás čekala "snídaně".
Všichni shromáždění komparzisté měli pro sebe menší sklípek blízko placu. Sešli jsme se celkem dobrá parta plná veselých a přátelských lidí. Někteří jedinci se postarali o zábavu a řeč rozhodně nestála. Trochu nás vyčerpávalo čekání. Štáb začal točit kvůli dešti něco úplně jiného a my dál čekali.


Vytáhli nás po několika hodinách konečně ven. Chvíli jsme přihlíželi na práci pana Menzela při natáčení scény kdy vysloužilý operní pěvec (Martin Huba) přijíždí do vily taxíkem. Někoho z nás vybrali do role fotografů a přihlížejících fanoušků (nás mladé nechali stranou), kamarádův táta hrál taxikáře. Chvíli se zkoušelo, štáb všechno dělal znovu a znovu, zdržovalo počasí, až se rozpršelo znovu a silně.
Čekali jsme opět ve sklípku, pršelo a pršelo. Hladoví jsme se v pět odpoledne dostali na "oběd", měli jsme i kávu, která nás zachránila před prochladnutím.


Zkrátím to... čekali jsme dlouho. Během chvíle se všechno měnilo, nakonec původní sestava dotočila tu jednu scénu. Po deváté hodině večer nás všechny vyplatili a mohli jsme jít domů.
Tím má cesta nekončí. Čekala jsem na autobusovém nádraží trochu promočená do 22:10 hod. kdy mi přijel poslední autobus a já konečně jela k okraji našeho města a pěšky hezky domů. V jedenáct jsem byla konečně doma.

Byla to určitě zajímavá zkušenost. Podívat se do zákulisí filmu je fajn. Štáb je opravdu sehraný tým a jejich práce je náročná, ač se to někomu nezdá. Zvláště pak pod vedením někoho jako je pan Menzel, tehdy musí všichni dělat všechno precizně.
 


Anketa

Chtěl/a bys být někým jiným?

Ano
Ano, ale jen na určitou dobu
Ne

Komentáře

1 Ondra Ondra | 11. srpna 2012 v 19:44 | Reagovat

Chtěl bych se zeptat, jak ses do komparzu přihlásila?
Dík

2 Nameless Nameless | Web | 19. srpna 2012 v 16:29 | Reagovat

[1]: Na filmy se pořádají konkurzy, konkrétně na tento od FilmZone. Mají webovky, kde se můžeš přihlásit. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama